"לחלוק את העולם" היא התכנית הארצית לחינוך והעשרה בנושא אדם, חיה וסביבה. כ-40 מרצים מתנדבים שלנו מעבירים מדי שנה מאות הרצאות וסדנאות בנושא בעלי החיים, זכויותיהם ופעילות למענם, בפני כ-30 אלף תלמידים, מורים, סטודנטים, חיילים, חניכי מכינות וקהלים נוספים, בכל רחבי הארץ. זאת מתוך אמונה כי השינוי הנדרש בקשר שלנו עם בעלי החיים שחולקים עמנו את העולם, מתחיל בידע, מודעות וחינוך בנושא, ומתוך כוונה לעודד ערכים של חמלה, מעורבות חברתית ואחריות אישית בחברה הישראלית.  

בהרצאות ובסדנאות שלנו, המועברות מאז 2004, אנו מאפשרים לכל אדם- תלמיד או מבוגר- להכיר יותר טוב את בעלי החיים שחולקים איתנו את העולם, הן במצבם הטבעי והן תחת התנאים שהשתנו בעקבות פעילות האדם, ומעודדים אותו לבחון באילו דרכים כל אחד מאתנו יכול לסייע לשיפור התנאים הללו, למען עולם טוב יותר לנו ולבעלי החיים גם יחד. בהרצאות שלנו לאנשי חינוך, אנו מציגים דרכים שונות בהן ניתן לחנך את הדור הבא בנושאים חשובים אלה. 

ההרצאות שלנו מומלצות על-ידי אגף ההגנה על בעלי החיים במשרד להגנת הסביבה, הפיקוח על לימודי הסביבה במשרד החינוך, המנחות המחוזיות לרכזות חינוך חברתי של מחוזות דרום וחיפה, הממונה על תכנית החינוך לקיימות במנהל לחינוך התיישבותי של משרד החינוך, וכן ע"י רשת "אורט", תנועת הצופים, ורבים אחרים. 

בהרצאות אנו פוגשים קהלים מכל חלקי החברה הישראלית, ובהם דתיים, חילוניים, יהודים וערבים. כל המרצים שלנו הינם מדריכים מנוסים, הפועלים בהתנדבות מתוך חיבור ערכי לנושא, ועוברים הכשרה וליווי שוטפים להתאמת התכנים לקהלי היעד השונים. 

 במסגרת שיתוף פעולה שלנו עם האגף להגנה על בעלי חיים במשרד להגנת הסביבה, אנו מרצים בקביעות בהשתלמויות של משרד החינוך לרכזי חינוך חברתי, בחדרי מורים ובמכללות אקדמיות להכשרת מורים. כמו כן אנו מרצים בהשתלמויות של משרד החינוך למורי מדעים ובכנסים השנתיים לחינוך סביבתי, וכן בפני חניכי מכינות קדם צבאיות, חיילים ושוטרים, במועדוני יום לאוכלוסיה המבוגרת, במועדוני "רוטרי" ובמסגרות רבות נוספות. 

התכנית פועלת במסגרת עמותת אנימלס (ע"ר), הפועלת להגנת בעלי חיים מאז 1994, באמצעות קידום חקיקה, חשיפת הנושא באמצעי התקשורת וברשתות החברתיות, והסברה לציבור הרחב. בין הישגי העמותה ניתן למנות את הובלת הקמפיינים שהובילו לאיסור על החזקת חיות בר בקרקסים, פיטום אווזים, נתיחת בעלי חיים במסגרת לימודי ביולוגיה, וכן הגשה שוטפת של עתירות המובילות לכתבי אישום נגד מתעללים בבעלי חיים. נכון ל-2020 אנו פועלים למען איסור על ציד של בעלי חיים למטרות ספורט (בשיתוף עם החברה להגנת הטבע ו'תנו לחיות לחיות'), לאיסור על הובלה צפופה של בעלי חיים לישראל באוניות המשא של 'המשלוחים החיים', ובדרכים רבות אחרות במטרה לבסס את היחס לבעלי החיים בישראל על ערכים של חמלה, התחשבות ואחריות.

Categories: כללי